Laminacja materiałów

Laminacja materiałów

Zakłady Chemiczne BOCHEM są współcześnie w naszym kraju liderem wśród producentów różnorodnych klejów przemysłowych.
W rozległej ofercie znajduje się przeszło dwieście artykułów, wśród których można wymienić kleje i materiały dla obuwnictwa i kaletnictwa. Ponadto przedsiębiorstwo ta wytwarza kleje do podłóg, tapicerskie, meblarskie, do etykiet, papieru i różnorakie towary znakomicie sprawdzające się w przemyśle gumowym czy motoryzacji.
Klienci mogą zakupić wysokiej jakości kleje rozpuszczalnikowe – w tym klej neoprenowy – chloroprenowy, klej poliuretanowy, klej kauczukowy i wiele innych.
Wśród wielu niemałą popularnością cieszą się kleje neoprenowe, które są jednoskładnikowymi produktami wykonanymi na bazie polichloroprenu.
Neopren jest kauczukiem syntetycznym wykonanym na bazie monomeru chloroprenowego a oprócz tego tworzy on roztwór w połączeniu z różnymi rozpuszczalnikami organicznymi tj.: aceton, estry alkohole i etery. Z kolei w połączeniu z wodą tworzy klej wodny.
Na rynku klej ten występuje na ogół w postaci płynnej, co znacznie ułatwia nakładanie go na niemałych powierzchniach. Ponadto jest dostępny w postaci nie cieknącego żelu.
Podczas użycia klej po wyparowaniu rozpuszczalnika zamienia się w folię klejącą. Jego nakładanie odbywa się przez pokrycie klejem obu podłoży lub jedynie jednego podłoża.
Neoprenowe kleje mają rozległe zastosowanie, skoro umożliwiają one łączenie wielu różnorodnych podłoży takich jak: drewno, kauczuk, skóra, metal, szkło, ceramika, korek czy sztywne PVC.
Z kolei klej tapicerski jest to wszechstronny towar przemysłowy znakomicie sprawdzający się w wielu pracach tapicerskich.
Charakteryzuje się jego osoba perfekcyjną odpornością termiczną spoiny,
przyczepnością do podłoża i uniwersalnością.
Klej ten Po mistrzowsku nadaje się do napraw obuwia czy napraw tapicerki, a w przede wszystkim takich elementów jak: boczki, pianki, wykładziny i wielu innych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 18.10.2019 17:51:14)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz